Song
Rozboľavený pohľad
mladého chlapca sa nedal nevšimnúť. Vyžaroval z neho zármutok
a žiaľ. Bolo vidieť, že už dlho sa
poriadne nevyspal a nenajedol. Slabol. Chladný vánok mu ovieval tvár
a tým sušil horúce slzy, ktoré sa mu pomaly kotúľali po červených lícach. V ruke niesol kyticu červených ruží. Pre
toho, ktorého tak miloval. Kráčal kamennou cestičkou až k bledému
náhrobnému kameňu.
Zadíval sa na zlatý epitaf: „ Len láska zostane, tá smrť nepozná. 1 Kor. 13,8“
Louis Tomlinson *1991 XII 24 †2013 IV 27
Krvou
podliate oči presmeroval na zlatý kahanec, v ktorom ešte horela sviečka
z jeho včerajšej návštevy. Roztrasenými rukami ho pomaly zodvihol a sviečku
sfúkol. Z vrecka jeho čierneho kabátu vytiahol novú . Stačilo jemné
škrtnutie zápalkou a oranžový plamienok už znovu osvetľoval biely
mramorový náhrobok. Kyticu položil k tým ostatným ružiam, ktoré mu nosil
každý deň odkedy ho opustil.
„Ahoj láska“ potichu prehovoril chrapľavým hlasom, „dnes máš narodeniny tak som ti priniesol kyticu červených ruží, ktoré tak veľmi miluješ“ pokračoval sotva počuteľne. Ale on vedel, že on ho počuje a to je dôležité. „Chýbaš mi. Viem, že ti to vravím každý deň ale bolí to. Stále to tak ukrutne bolí,“ hlas sa mu zlomil a znovu sa rozvzlykal, nohy sa mu podlomili a klesol na kolená. Tvár si zahalil rukami a smútku dovolil vyjsť na povrch.
„Ahoj láska“ potichu prehovoril chrapľavým hlasom, „dnes máš narodeniny tak som ti priniesol kyticu červených ruží, ktoré tak veľmi miluješ“ pokračoval sotva počuteľne. Ale on vedel, že on ho počuje a to je dôležité. „Chýbaš mi. Viem, že ti to vravím každý deň ale bolí to. Stále to tak ukrutne bolí,“ hlas sa mu zlomil a znovu sa rozvzlykal, nohy sa mu podlomili a klesol na kolená. Tvár si zahalil rukami a smútku dovolil vyjsť na povrch.
„Zase
som spadol. Už nevládzem. Ľudia sa ma pýtajú –O čo ti ide? Prečo si stále
zamilovaný?- možno to tak má byť. Možno mám byť sám. Ale ja nechcem byť sám,
chcem byť s tebou!“ šepkal pričom jeho slzy voľne padali na zem. „Ešte
stále verím, že raz sa otvoria dvere môjho bytu a ty s veľkým úsmevom
zakričíš –Som doma!- aj keď si nechcel so mnou bývať. Bol si môj najlepší
priateľ no ja som ťa miloval. A viem, že aj ty mňa! Aj keď si hovorieval:
„Si ako môj malý braček“ vedel som, že to hovoríš len preto lebo si bol chorý.
Nechcel si byť so mnou pretože si sa bál, že keď sa to stane tak mi ublížiš.
Lenže to bolo absolútne jedno a ja som ťa už miloval. Keby som mohol aspoň
raz ochutnať tvoje horúce pery, dotýkať sa ťa a dávať ti všetku tú lásku
čo si zaslúžiš.“ Zo zármutného monológu ho vyrušil šum lístia.
„Harry
mali by sme už ísť, začína pršať“ muž tmavšej pokožky s rovnako tmavými
očami sa pomaly blížil k vysokému telu kučeravého chlapca. Zdvihol ho za
pás a ruku mu prehodil okolo jeho krku. Pomaly sa potácali k čiernemu
terénnemu autu.
Zarosené
okná mu opäť pripomenuli, že jeseň je už pomaly v polke. Stále ho
fascinovalo toto ročné obdobie. Listy menia farbu a opúšťajú svoj strom.
Už vedia, že je to ich koniec. Nevyberajú si ho. Je to tak určené osudom. Keby neopadli
na jar by nenarástli nové, krásne a čerstvo zelené. Ľudia zomierajú aby sa mohli narodiť deti. Ale
on bol ešte dieťa, 21 ročné dieťa. Podvedome sa usmial nad jeho myšlienkou. No
v tom mu došlo..
„Zayn, nerozlúčil som sa! Otoč sa! “ vyľakaným
a zároveň prosebným pohľadom hľadel na vedľa sediaceho chlapca.
„Harry som na diaľnici to sa nedá“ Zayn mu odpovedal ľahostajným tónom. No chlapec s tmavohnedými vyčesanými vlasmi nevedel čo to pre Harryho znamená.
„Vráť sa!“ Harry začal hystericky kričať a metať sa. Rozopol si pás a otvoril dvere. Nemyslel na to čo sa môže stať, potreboval sa s ním rozlúčiť! Nemohol ho nechať samého, bez rozlúčky! V stotine sekundy ležalo bezvládne telo smutného chlapca na kraji cesty. Nechcel predsa nič zlé iba sa rozlúčiť s osobou, ktorú tak bezhlavo miloval. Kvapky dažďa dopadali na asfaltový povrch zeme, pripomínalo to slávnostné bubnovanie, ktorým sa vítali šľachtický ľudia. Bolo to presne tak, aj Harryho vítali anjeli medzi sebou...
„Harry som na diaľnici to sa nedá“ Zayn mu odpovedal ľahostajným tónom. No chlapec s tmavohnedými vyčesanými vlasmi nevedel čo to pre Harryho znamená.
„Vráť sa!“ Harry začal hystericky kričať a metať sa. Rozopol si pás a otvoril dvere. Nemyslel na to čo sa môže stať, potreboval sa s ním rozlúčiť! Nemohol ho nechať samého, bez rozlúčky! V stotine sekundy ležalo bezvládne telo smutného chlapca na kraji cesty. Nechcel predsa nič zlé iba sa rozlúčiť s osobou, ktorú tak bezhlavo miloval. Kvapky dažďa dopadali na asfaltový povrch zeme, pripomínalo to slávnostné bubnovanie, ktorým sa vítali šľachtický ľudia. Bolo to presne tak, aj Harryho vítali anjeli medzi sebou...

Bože to je tak krásne a smutné :'(
OdpovedaťOdstrániťJe to važně krásné :'( smutné,ale krásné :'( pláču :'( Verča
OdpovedaťOdstrániť